Forum BYKOWINA - NASZ DOM Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Kiedy będzie oświetlenie w dolinie przy kościele św Barbary?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BYKOWINA - NASZ DOM Strona Główna -> Propozycje zmian
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemek
Administrator



Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 368
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bykowina

PostWysłany: Sob 23:34, 06 Sty 2007    Temat postu: Kiedy będzie oświetlenie w dolinie przy kościele św Barbary?

Mijają lata od ukończenia budowy kościoła św. Barbary, a otoczenie pozostaje niezmienne. Główne dojście do świątyni od wschodniej części Nowej Bykowiny jest całkowicie ciemne. Starsze osoby mają problemy z poruszaniem się po schodach. Problem stanowi także prowiaoryczność samego chodnika, który jest wąski, dziurawy i zalewany przy nawet małych opadach...
Pytam: kadencji radnych upłynie jeszcze, nim ktoś się tym zajmie Question


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dav_25




Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bykowina

PostWysłany: Nie 14:52, 07 Sty 2007    Temat postu:

Myślę, że oświetlenie na "Nowej Bykowinie" jest dobrym pomysłem, bo gdy sam idę tamtędy wieczorem to boję się gdyż jest tam naprawdę ciemno. Minęło tyle lat, a tam nic się niezmienia. Miejmy nadzieję, że nowi radni coś zmienią Shocked. Powinni też zrobić coś z odprowadzaniem wody z tej doliny, bo po każdym deszczu można tam pływać Smile.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Łuki




Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 31
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bykowina City

PostWysłany: Pon 16:20, 29 Sty 2007    Temat postu:

Dav_25 napisał:
Myślę, że oświetlenie na "Nowej Bykowinie" jest dobrym pomysłem, bo gdy sam idę tamtędy wieczorem to boję się gdyż jest tam naprawdę ciemno. Minęło tyle lat, a tam nic się niezmienia. Miejmy nadzieję, że nowi radni coś zmienią Shocked. Powinni też zrobić coś z odprowadzaniem wody z tej doliny, bo po każdym deszczu można tam pływać Smile.


Z oświetleniem ciągu pieszego pomiędzy ul.Poloczka a kościołem w Urzędzie Miasta chyba jak zatem nic nie robią...przynajmniej nie widziałem,żeby było to w najbliższych planach. Przede wszystkim ,żeby zbudować wzdłóż tego chodnika oświetlenie konieczne byłoby jego prawidłowe odwodnienie w rejonie doliny,jak już Kolega pisał...Kilka lat temu(przed nawiezieniem tam kilku metrów ziemi) było tam zrobione odwodnienie-były kratki ściekowe,tuż obok wspomnianego chodnika,jednak nawożąc tam ziemię zapomniano o nich i je przysypano....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
przemek
Administrator



Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 368
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bykowina

PostWysłany: Pon 23:16, 29 Sty 2007    Temat postu:

Wydaje mi się, że należy zacząć od nadsypania pasa ziemi pod sam chodnik, aby nie był wreszcie zalewany. Sprawa oświetlenia wymaga już większego zachodu, głównie mam na myśli pociągnięcie linii elektrycznej. Mimo wszystko jest to problem palący i konieczny do rozwiązania...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
daq




Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bykowina

PostWysłany: Pią 17:27, 23 Mar 2007    Temat postu:

Sądząc po wystających na jakieś 20cm studzienkach, cały teren miał być wyżej. Kratek ściekowych nie pamiętam, ale aż się prosi je zrobić.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
muniek




Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 81
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: Bykowina Staro

PostWysłany: Sob 22:29, 24 Mar 2007    Temat postu:

Ta dolina jest naturalną pozostałością po rzece, która od kilku lat płynie spokojnie w rurach. NIe wiem czy teren ten miał według inwestora być wyżej. Ale ma Pani rację...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Łuki




Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 31
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bykowina City

PostWysłany: Nie 9:52, 25 Mar 2007    Temat postu:

daq napisał:
Sądząc po wystających na jakieś 20cm studzienkach, cały teren miał być wyżej. Kratek ściekowych nie pamiętam, ale aż się prosi je zrobić.


Wystające studzienki są skutkiem tego, że w czasie gdy nadsypywano teren w dolinie na "stare studzienki" znajdujące się na poziomie sprzed 10 lat nakładano prefabrykowane kręgi, które miały jednakową wyoskość. Trzeba zauważyć ,że teren w obecnym kształcie jest tam równy, gdyby robiono go wg poziomu wszystkich studzienek , byłoby delikatnie z górki w jedną stronę Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dzazik




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:27, 10 Kwi 2007    Temat postu:

Myślę, że jak jest ciemno to nie tylko starsze osoby mają problem z pokonaniem odcinka schody-początek Poloczka (bądź jak kto woli koniec Poloczka- schody). Moze trzeba zainteresować problemem Pana W. Dryja Radnego Miasta Ruda Śląska. Przed wyborami samorządowymi był specjalistą od oświetlenia na Bykowinie Wink (na garażach na ul. Gwareckiej lobbował za postawieniem lampy aby ostatni rząd garaży był podświetlony), więc może coś się uda załatwić w tej kwestii Question

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
przemek
Administrator



Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 368
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bykowina

PostWysłany: Śro 22:58, 11 Kwi 2007    Temat postu:

Panie Dzazik, ten problem jest stary jak ta część osiedla. I zaobserwować możemy zainteresowanie tą kwestią tylko w okresie przedwyborczym. Potem ten problem jakby znikał...Tylko babcie dalej się potykają....
Pan Dryja daleko nie mieszka. Nie wiem czy uczęszcz tą drogą. Nie wiem czy ma sens zainteresować go problemem, bo pewnie dobrze o nim wie! Podobnie z resztą inni radi z Bykowiny.
Może jedynym wyjściem będzie inicjjatywa obywatelska. Bo średnio możemy liczyć na naszych rajców...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
muniek




Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 81
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: Bykowina Staro

PostWysłany: Nie 14:38, 14 Paź 2007    Temat postu:

Wreszcie jest!!!

Trzeba było czekać kilkanaście lat od ukończenia tej części osiedla Górnośląskiego, by wreszcie stało się możliwe bezpieczne przejście przez dolinę w okolicy kościoła Św. Barbary. W połowie października 2007 r. w ciągu kilku dni założono 4 uliczne latarnie, które całkowicie zmieniły obraz tego fragmentu osiedla.

Teraz musimy czekać kolejne dwie dekady na to, by podwyższono biegnący doliną chodnik. W tej chwili jest on bowiem stale zalewany, a w dodatku niezwykle wąski...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BYKOWINA - NASZ DOM Strona Główna -> Propozycje zmian Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Programosy.
Regulamin